Schronienie w Meksyku

KADE Kate zawiera linki stowarzyszone. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, zarobię prowizję bez dodatkowych kosztów. Dzięki!

Podziel się na Twitterze
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Pinterest
Udostępnij na e -mailu

To nie właśnie myślałem, że będę. Gdyby wszystko poszło w planie, byłbym teraz w autobusie, poruszając się przez peruwiańską wsi, uśmiechając się do pamięci moich posiłków w Central i Maido, nie mogę się doczekać sandatu w Huacachina, widzenie Machu Picchu i zwiedzanie Galapagos przez kilka tygodni przez kilka tygodni po tym.

Zamiast tego mój chłopak Charlie i ja byliśmy w Meksyku. Odwołałem moją podróż Peru na początku miesiąca; Niedługo potem G Adventures anulowało moją podróż Galapagos, skutecznie anulując Ekwador.

To był szalony miesiąc – z pewnością najbardziej chaotyczny i niepokojący miesiąc mojego życia. Miesiąc, który wydawał się pięć razy dłużej niż w rzeczywistości. I minęło trochę czasu, odkąd zaktualizowałem cię na samym blogu, więc oto, co się dzieje.

Dlaczego Meksyk City?

Byliśmy w Oaxaca wcześniej w tym miesiącu, gdzie nie wiedziałbyś, że dzieje się coś niezwykłego. W tym czasie Meksyk miał mniej niż 10 przypadków, a w kraju wprowadzono zerowe środki. Oaxaca była cudowna – oboje kochaliśmy miasto, jego scenę jedzenia, jego kolory, i mogliśmy zobaczyć, jak zostali tam dłużej, gdybyśmy musieli.

To powiedziawszy, nie mogliśmy pozostać dokładnie tam, gdzie byliśmy. Nasze mieszkanie miało trochę problemu z płociami (dosłownie, około 11:00 każdej nocy, jeden gruby dupek pokonałby mu drogę pod klatką drzwi do łazienki, krzyczałbym, a Charlie go spryskał i zabił). Przynajmniej musieliśmy zmienić mieszkania.

15 marca mieliśmy zabić autobus do Meksyku, gdzie będziemy mieli mieszkanie przez następne dziesięć dni. Po przejściu tam iz powrotem postanowiliśmy kontynuować nasze plany i bazę w Meksyku w długim okresie.

Dlaczego bazuje się w Mexico City zamiast Oaxaca? Wydawało się, że to lepsze i bezpieczniejsze miejsce, jeśli wszystko się eskaluje, lub jeśli skończyliśmy pod ścisłą kwarantanną.

Mexico City ma Rappi, system, który dostarcza dosłownie wszystko (którego nieustannie używaliśmy, mieszkając w Mérida); Oaxaca nie. Meksyk ma Uber, na wypadek, gdybyśmy potrzebowali pilnego transportu; Oaxaca nie. Meksyk ma mnóstwo lotów międzynarodowych; Oaxaca ma tylko kilka. Meksyk ma wiele prywatnych szpitali; Oaxaca nie.

Ogólnie rzecz biorąc, Meksyk wydawało się mądrzejszym miejscem, jeśli potrzebujemy kwarantanny, jeśli zachorujemy lub potrzebujemy nagle opuścić kraj.

Do tej pory sprawy nie znacznie się eskalowały w Meksyku, odkąd dotarliśmy tutaj (więcej o tym poniżej) i przedłużyliśmy nasz pobyt w tym mieszkaniu długoterminowym. Wydaje się, że podjęliśmy wtedy właściwą decyzję.

Ale potem podjęto gorszą decyzję: czy zostać w Meksyku, czy wrócić do domu do Stanów.

Najtrudniejsza decyzja podróży w moim życiu

Decyzja, czy pozostać w Meksyku, czy wrócić do Stanów, było niczym brakiem. To była najtrudniejsza decyzja o podróży w moim życiu i jest tam z najtrudniejszą decyzją, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Wydaje się, że jest tak wiele pułapek dla każdej opcji.

Czy Stany Zjednoczone lub Meksyk są lepszym miejscem, aby być teraz? Stany Zjednoczone mają obecnie ciężki czas z kryzysem po niewłaściwym go od samego początku; Meksyk nie ma tak wielu przypadków, ale od samego początku źle pomyślał kryzys. Zwykle ufałbym opiece zdrowotnej w Meksyku, ale nie jestem pewien, jak wszystko będzie działać w kryzysie.

Mam dobrego kumpla z mojego rodzinnego miasta, które od kilku lat mieszka w Egipcie jako emigrant. Ale wrócił do Stanów, gdy wirus uderzył (po części dlatego, że przez cały ten czas utrzymywał usługi zdrowotne). Zachęcał mnie do powrotu do domu, a on jest kimś, kogo opinia ufam.

Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, wydaje mi się, że USA i Meksyk są nawet z jednym bardzo wielkim wyjątkiem: meksykańska opieka zdrowotna mi nie bankrutuje.

Wielu moich amerykańskich kumpli w Mérida przebywa w Meksyku z tego samego powodu: wspaniałe szpitale, które ich nie zbankrutują. (Mérida ma doskonałe prywatne szpitale – jest to centrum opieki zdrowotnej i opieki dentystycznej. Miałem zerowe problemy z pozostaniem tam. Meksyk ma również doskonałe prywatne szpitale, ale gigantyczna populacja miasta daje mi zatrzymanie.)

W tej chwili jestem koczowniczy i nie mam domu w USA. Moi rodzice, którzy mieszkają w Massachusetts, uprzejmie zaproponowali, że pozwolę mi zostać z nimi-ale mam ubezpieczenie zdrowotne, które jest zorientowane na Nowy Jork i nie ma ochrony w szpitalach w Massachusetts.

Ubezpieczenie podróży może odebrać trochę luzu, ale tylko do pewnego punktu. Jeśli, Boże, zabraniaj, jestem hospitalizowany przez kilka dni w Massachusetts, wyciągnę 100 000 $+. Z tego powodu rozważam formalnie powrót do Massachusetts i przechodzę na ubezpieczenie zdrowotne Massachusetts.

(Tak, American Healthcare to hańba. Nie wchodzę teraz w to).

Wiadomość sprawiła, że jestem absolutnie szalony. W zeszłym tygodniu miałem trudności ze zdrowiem psychicznym (więcejW tym poniżej), ale wygląda na to, że jest gorzej, ilekroć jest zła historia z USA (poważnie, New York Times wydaje się publikować opowieść „To będzie źle!” O Meksyku kilka razy w tygodniu) lub kiedykolwiek) lub kiedy Jest tu „będzie źle!” Opublikuj grupę Expats w Mexico City na Facebooku.

W tym momencie czuję, że zamierzam opuścić Meksyk po zakończeniu najgorszego w północno -wschodniej części Stanów Zjednoczonych, ale zanim wszystko stanie się naprawdę złe w Meksyku. Jeśli istnieje ten moment w czasie. Co może być „naprawdę złe” w Meksyku? Jeśli szpitale są przeciążone, jeśli woda pitna stanie się trudna do znalezienia, jeśli przestępczość wzrośnie z powodu zamknięcia gospodarczego?

Największy czynnik: Charlie i ja jesteśmy obecnie zakazani od siebie. Jest Brytyjczykiem, który mieszka w Czechach. Obywatele brytyjscy są obecnie zakazani w USA; Cudzoziemcy są obecnie zakazani w Czechach. (Za to, co jest warte, oboje jesteśmy obecnie dozwolone w Wielkiej Brytanii lub Irlandii).

Jeśli się rozdzielimy, istnieje szansa, że nie moglibyśmy się widzieć przez długi czas. I nawet nie mogę o tym myśleć. Nie ma sposobu, aby przewidzieć, co może się zdarzyć, ale realistycznym najgorszym scenariuszem jest to, że obywatele USA zostaną zakazani w krajach długoterminowych ze względu na katastrofalne postępowanie naszego przewiniającego prezydenta kryzysu.

Moim planem było rozpoczęcie procesu migracji do Czech w maju na wizę przedsiębiorcy. To oczywiście teraz na tylnym palniku.

Naprawdę czuję się bezpiecznie w Meksyku i myślę, że pobyt tutaj jest bezpieczną opcją – dla mnie, dla Charliego, dla wszystkich innych. Każdy powinien pozostać na miejscu, jeśli mogą. Ale co, jeśli sytuacja się tutaj pogorszy? Mogliby szybko się pogorszyć.

22 kwietnia mam lot do Nowego Jorku – mogłem zmienić lot do Peru na lot do Nowego Jorku za jedyne 40 USD. Charlie ma lot zarezerwowany do Madrytu na 25 kwietnia, ale stara się dowiedzieć, jak wrócić do Pragi, przy tak wielu lotach Hiszpanii. A kiedy sprawdzam, wygląda na to, że mój lot już nie istnieje, więc być może będę musiał zarezerwować coś innego.

Właściciel naszego mieszkania był bardzo miły. Podczas gdy jego budynek zakazał zagranicznych najemców w kwietniu, ponieważ już tu byliśmy, zaoferował nam przedłużanie pobytu do końca kwietnia za niską cenę. Jestem wdzięczny ludziom takim jak on.

Jak to jest teraz w Mexico City?

Meksyk jest daleko w tyle za USA i Europą pod względem środków kwarantanny. Amlo, meksykański prezydent, słynie z przytulania swoich kibiców – dopiero niedawno zaczął rekomendować ludziom pozostać w domu. Największa różnica polega na tym, że niektóre muzea i atrakcje zostały zamknięte, a większość restauracji przeszła tylko na wynos i dostawę.

Charlie miał swoje urodziny w tym tygodniu i planowałem zabrać go do kilku najlepszych restauracji do świętowania. Zamiast tego dostaliśmy na wynos Contramar i zrobiłem mu sernik Kiwi. Będziemy musieli zrobić coś większego w późniejszym terminie.

To mój pierwszy raz w Mexico City i jestem w nim zakochany – zwłaszcza w naszym sąsiedztwie Condesa. Zatrzymujemy się w środku przez około 22 godziny dziennie, ale pozostałe dwa są na spacer po okolicy. Zaczynamy rozpoznać psy sąsiedzkie.

Condesa jest pełna tak dużej bujnej zieleni, tyle interesujących domów i niesamowicie niesamowitych (i tanich!) Barów, restauracji i kawiarni. Chciałbym mieć okazję się nimi cieszyć, ale na razie miło jest na nie patrzeć.

Nienawidzę robić rzeczy „kiedy to się skończy” – ale kiedy to się skończy, tak chcę wrócić, aby właściwie doświadczyć tego genialnego miasta. Chcę też wrócić do Vegas i trafić do klubu do 6 rano.

Jak tam moje zdrowie psychiczne?

Na początku w Mexico City było szorstkie. Bardzo się martwię w normalnych momentach, ale spędziłem tyle czasu, martwiąc się o wszystko, co sędziło spustoszenie na moim ciele.

W ogóle nie mogłem spać, nawet z melatoniną. Czułem, że wokół mojej piersi jest gigantyczna gumka. Przeczytałem historię o tym, jak Meksyk ma zamiar eksplodować w przypadkach i wybuchnęłabym łzami. I po raz pierwszy od listopada 2016 r. Miałem atak paniki. na środku ulicy.

Po raz pierwszy wypróbowałem olej CBD, co zrobiło znaczącą różnicę. (Zamówiłem go na Rappi i przyszło w ciągu 19 minut. Właśnie dlatego wybraliśmy Meksyk nad Oaxacą.) Pierwsza noc na nim spałem 9,5 godziny! Polecam wypróbowanie tego, jeśli czujesz się przytłoczony.

W tym tygodniu byłem znacznie lepszy, więc biorę to tylko wtedy, gdy zaczynam odczuwać lęk w żołądku lub gumkę zaciskającą się wokół mojej klatki piersiowej.

To głównie wiadomości o skazaniu na temat Meksyku, które są dla mnie wyzwalaczem, więc staram się zachować równowagę między informacją a utrzymaniem zdrowia psychicznego.

Ponadto straciłem dochód.

I chociaż martwiłem się jak szaleństwo o zdrowie, bezpieczeństwo, loty i szpitale, mam do czynienia z innym problemem: straciłem dochód. Odeszło. Moja dziesięcioletnia sprawa odparowała.

To nie tylko ja – każdy bloger podróży ma. Każdy biznes podróży ma.

Moje dochody pochodzą od osób badających i rezerwacji podróży. Większość moich dochodów pochodzi z reklam wyświetlania na mojej stronie, linków partnerskich od osób, które rezerwują hotele i loty i wycieczki oraz kupują sprzęt podróżny; i kampanie z miejscami docelowymi.

Jak możesz sobie wyobrazić, nikt nie bada teraz ani rezerwacji podróży, a wszystkie kampanie zostały anulowane lub przełożone. Myślałem, że moja firma jest solidna – miałem tak wiele różnorodnych strumieni dochodów! Ale nie byłem przygotowany, aby świat przestał podróżować.

Moja sprzedaż podmiotów związanych z podróżami zniknęła (a mój hotel stowarzyszony postanowił całkowicie zapłacić). Płatności zero kampanii. Reklamy wyświetlane wzrosły od 140 USD dziennie (na marsz, który zwykle jest jednym z najbardziej ruchliwych pory roku) do wynoszenia około 20 USD dziennie. Przynajmniej ten poziom ruchu wydaje się na razie stały. Nie pozostanie jednak w wysokości 20 USD – reklamodawcy obniżą stawki, gdy Q2 zacznie się za kilka dni…

Jednak – używam tego czasu na rozpoczęcie nowych aspektów mojej firmy. Jeśli subskrybujesz mój cotygodniowy biuletyn, wiesz, co robiłem. Oto, co wprowadziłem:

Prywatne konsultacje na blogach. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego walczysz o przeniesienie swojego bloga na wyższy poziom, mogę pomóc ci dokładnie dowiedzieć się, jakie kroki.

Jeden na jeden z żądającą przygód Kate. Prywatne 45-minutowe połączenia jeden na jednego między tobą a mną. Możemy rozmawiać o podróży, blogowaniu, książkach, polityce, wszystkim. Mogę też pomóc w projektach, z którymi się zmagasz!

Noc podróżników na czatach. Małe czaty grupowe – dziewięć osób Max – gdzie prowadzę dyskusję na temat podróży lub rozrywki nad Zoomem i możemy opowiadać historie i spotykać się z nowymi wirtualnymi przyjaciółmi. Sugerowana darowizna: 5 USD. Oto nadchodzące wydarzenia i możesz zarejestrować się na Eventbrite:

Wtorek, 31 marca o 20:00 ET: czat książki
Czwartek, 2 kwietnia o 20:00 ET: Ulubione miejsca docelowe podróży czat
Wtorek, 7 kwietnia o 20:00 ET: Tiger King Chat
Czwartek, 9 kwietnia o 20:00 ET: Best of Europe czat

I coś wielkiego nadchodzi w tym tygodniu – sprawdź ogłoszenie w środę.

Szczerze mówiąc, w ciągu ostatnich kilku tygodni nigdy nie czułem się jak przedsiębiorca tak bardzo, jak w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jak ciągły gejzer kreatywności.

Nie wystarczy zrekompensować to, co straciłem, ale w połączeniu z moimi oszczędnościami, może pomóc mi przetrwać przez następne kilka miesięcy, jeśli utrzymam wydatki jak najniższe.

Wdzięczność

Chociaż jest to niezwykle przerażający czas, zdaję sobie sprawę, jak dobrze to mam w porównaniu z wieloma ludźmi i jestem za to bardzo wdzięczny. Moje serce wychodzi do was wszystkich, którzy walczą z tym kryzysem. Obyśmy nadal skupili się na małych radościach.

A dla tych, którzy nas przez to przeszukują – pracowników medycznych, pracowników sklepów spożywczych, pracowników dostawczych, wszelkiego rodzaju ważnych pracowników i ich rodzin – dziękuję z głębi serca. Nigdy nie będziemy w stanie cię spłacić za twoją usługę.

Co dalej?

Jeśli ostatnie kilka tygodni czegoś nas nauczyło, to wszystko może zmienić się w dziesięciocentowaniu. Jestem przygotowany na wszystkie możliwości.

Jeśli Charlie i ja musimy wcześniej zmienić nasze plany i wrócić do domu, zrobimy to. Jeśli będę musiał zarezerwować inny lot i zjeść koszt obecnego lotu, zrobię to. Wygląda na to, że to się prawdopodobnie stanie.

Jeśli loty z Meksyku do USA zatrzymam się, polecę do Tijuana, przekroczę granicę na lotnisku, wynajmuję samochód, pojechać do luzu i dostanę bezpośredni lot do Bostonu.

Tak czy inaczej, będę kwarantannie w okolicy Bostonu przez dwa tygodnie. Mój tata może zablokować część jego domu jako apartament kwarantanny, lub mogę wynajęć mieszkanie w pobliżu i tam kwarantannę.

A może wszystko się zmieni tak bardzo, że najlepiej będzie pozostać w Meksyku jeszcze dłużej. Pod względem wizowym Charlie i ja możemy zostać do lipca, ale urzędy imigracyjne są zamknięte, a ludzie z wiz turystycznych mogą się teraz przedłużyć.

Są chwile, kiedy mówię sobie: „Oczywiście y

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post