Jak zrobić prosty 2-ingredientowy chleb naan

Puffy, chrupiący, Chewy Naan jest najlepszym dodatkiem do pikantnej indyjskiej uczty, jaką możesz dostać. Oprócz tego prostego przepisu na chleb Naan pozwala mieć takie doświadczenie w domu – nie potrzebne gigantyczne tandoor lub wielkie oferty komponentów.

Zawsze byłem zazdrosny o mojego partnera Paula. Kiedy opowiedział mi historię o curry, które miał na północnej Anglii, gdzie indyjska restauracja zrobiła gigantyczny naan.

Nazywali to drzewem Naan, a także wyszło na dużym stojaku, a także o wielkości tułowia.

Tymczasem spędziłem godziny, a także wiele (nieudanych) prób odtworzenia tylko rutynowego chleba Naan w domu.

Ostrożnie tworzenie ciasta, starannie zarządzanie nim, ugniatanie, odpoczywanie, pieczenie… tylko po to, aby dowiedzieć się jako trudne okrągłe dyski, prawie niejasne. Christina uśmiechałaby się, a także odważnie wyrywać kawałek, aby zjeść z obiadem, zostawiając mnie, by spoglądać na nich, zastanawiając się, co zrobiłem źle.

Ze wszystkich porażek, z pewną zdenerwowaniem podjąłem decyzję o krokiem, gdy jeszcze raz w naruszeniu Naan, a także dostarczyć nowy przepis, który odkryłem.

I rozumiesz co?

Tym razem zadziałało.

Łatwy przepis na chleb bez drożdży

Tradycyjnie chleb Naan jest pieczony w glinianym piekarniku w kształcie miski-trochę jak piekarnik pizzy-w którym temperatura może przygotować około 450 ° C. To jest tandoor, z tego powodu, co zapewnia dania Tandoori ich specyficzny smak.

Ciasto przykleja się do pokrycia dachowego piekarnika Tandoor, gdzie piecze dość szybko, a także spada, gdy jest ugotowany.

Na szczęście ten przepis nie wymaga tandoor ani nawet rutynowego piekarnika. Odkryłem, że najlepszym wyborem jest grill gazowy, chociaż moja patelnia z żelaza wykonuje również fantastyczne zadanie.

Oto, czego potrzebujesz:

Tworzy 2 wielkie wielkości naan

-1 szklanka mąki samozachowującej*
– 1/3 szklanki jogurtu w stylu naturalnym/greckim

Możesz wymagać dodania odrobiny wody do mieszanki, jeśli nie trzyma się dobrze. To zależy dokładnie, ile płynów jest w twoim jogurcie.

Aby zrobić 10 małych naan lub pięć większych, zwiększ pomiary do:

-3 1/2 szklanki samowystarczającej mąki*
– 1 1/2 filiżanki jogurtu
– 2 łyżki wody

Oto, co robisz:

1. Wymieszaj jogurt (i wodę) z mąką, a także zintegruj z widelcem, a następnie ze sobą ze sobą, aby wpisać ciasto.

2. Przykryj, a także odejdź na około 15-20 minut do autolue-jest to proces umożliwiania płynom w jogurcie w mąkę, co sprawia, że ​​jest płynniejsze, o wiele bardziej elastyczny ciasto.

Używam również tej techniki w moim rutynowym przepisie na chleb.

3. Obróć ciasto na mąką powierzchnię, a także ugniataj, aż ciasto będzie gładkie, a także nie ma grudków.

4. Podziel na równe kawałki, a następnie spłaszcz, rozciągnij, a także kształtuj, mając na uwadze dłonie, które chleba nadciągają się podczas gotowania.

5. Rozgrzej grilla, siatkę lub patelnię raczej wysoko, a następnie ugotuj pieczywo przez około 4 minuty z każdej strony. Posyp odrobiną kolendry lub soli, a także podawaj.

*Jeśli nie masz w domu mąki, możesz zrobić własne, dodając 2 łyżeczki proszku do pieczenia do 1 szklanki zwykłej mąki. Możesz również dodać 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej/bicarbar do miksu, aby uzyskać znacznie więcej doładowania, choć nie sądzę, żebyś wymagał tego z tym przepisem.

– Możesz dodać dodatkowe smaki, a także przyprawy do swojego NAAN. Dodanie nasion kminku, trochę garam masala lub posiekany czosnek w kroku 3 zapewni dodatkowy smak chleba.

– Druza lub szczotkowanie nieco oliwy z oliwek na chlebie, gdy tylko ugotuje się, zapewnia również miękką, bogatszą powierzchnię, jednak nie jest niezbędna.

Oczywiście ten przepis nie zapewni dokładnie takich samych wyników jak świetna indyjska restauracja. Są jednak metodą znacznie lepszą niż moje gniewne, trudne wysiłki w przeszłości, a także znacznie lepsze niż niefortunne suche repliki, które odkryjesz w supermarkecie.

Te chleby Naan są naprawdę dobrze z takimi rzeczami takimi jak nasz posiłek Saag Tarka Dhal, który lubię robić, to smaczne curry Brinjal Bhaji lub ten wolno gotowany przepis na wołowinę.

Na ten prosty przepis na chleb Naan wpłynął ten, który odkryliśmy tutaj na littlesspicejar.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post