10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Lanzarote w Hiszpanii [z sugerowanymi wycieczkami]

Czy planujesz wkrótce podróżować do Lanzarote w Hiszpanii? Przeczytaj nasze sugestie na temat rzeczy do zrobienia w Lanzarote z sugerowanymi wycieczkami!

Zdjęcie Alev Takil na Unsplash
Jedna z Wysp Kanaryjskich, Lanzarote, jest popularnie znany z ciepłej pogody, wulkanicznych krajobrazów, plaż, a także jaskini. Oprócz jednej z najbardziej poszukiwanych tutaj do miejsc jest Park Narodowy Timanfaya, a także Cueva de Los Verdes. Z całą niesamowitą atrakcją przyrody, którą tu zobaczysz, absolutnie czujesz, że jesteś na jeszcze jednej planecie. Aby zrozumieć znacznie więcej o innych miejscach, które możesz odwiedzić w Lanzarote, czytaj dalej ten krótki przewodnik.

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

15 najlepszych rzeczy do zrobienia w Teneryfe w Hiszpanii

Lista najlepszych hoteli planu budżetowego, a także hosteli w Barcelonie w Hiszpanii – od 11 €!

15 najlepszych rzeczy do zrobienia w Santiago w Hiszpanii

15 najlepszych rzeczy do zrobienia w South Teneryfe w Hiszpanii

Jak ubiegać się o wizę Hiszpanii Schengen z paszportem Filipin

Spis treści

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Lanzarote, Hiszpania1. Park Narodowy Timanfaya
2. Rancho Texas Lanzarote Park
3. Marina Rubicon
4. Montaña Roja
5. Playa Dorada Beach
6. Akwarium Lanzarote
7. Playa Blanca
8. Castillo de Santa Barbara
9. Cueva de los verdes
10. Harbour Old Town

Gdzie zatrzymać się w hotelu Lanzarote w hiszpańskim hotelu
Luksusowy hotel

Jak udać się do Lanzarote w Hiszpanii z Londynu

Lista najlepszych rzeczy do zrobienia w Lanzarote w Hiszpanii

1. Park Narodowy Timanfaya

Zdjęcie Josep Castells na Unsplash
Powinna wizyta w Lanzarote. Jest to odrębny park w Hiszpanii ze względu na jego wulkaniczną naturę, w której możesz zobaczyć krajobraz, który sprawi, że pomyślisz, że jesteś na jeszcze jednej planecie. Widoki wulkanów są spektakularne. Zaleca się wybrać się na zorganizowaną wycieczkę, aby móc ją sprawdzić w wielu fascynujących części. Będziesz miał niezwykłe doświadczenie.

Sugerowana wycieczka: Lanzarote: Volcanos of Timanfaya, Caves, Camel Ride & Lunch

2. Rancho Texas Lanzarote Park

Zdjęcie Nefci CC By-SA 2.0
Rancho Texas Lanzarote Park ma duży strefę pływania, a także kilka pokazów, a także zwierzęta, a także ptak, który sprawia, że wszystko jest okrągłe, a także uzasadnione. Park jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Wszyscy absolutnie czerpaliby przyjemność w ciągu jednego dnia.

3. Marina Rubicon

Zdjęcie Lee Dyer CC By-SA 2.0
Miejsce do odwiedzenia szczególnie w nocy. Restauracje z tarasami na zewnątrz zapraszają na obiad lub napij się, patrząc na port, w którym zadokowały się liczne łodzie, a także żaglówki. Bardzo eleganckie i piękne miejsce, w którym znajduje się również galeria sklepów, a także centrum handlowe bardzo blisko zakupu pamiątek.

Sugerowana wycieczka: Playa Blanca: Street Market, a także bezpłatny czas

4. Montaña Roja

Zdjęcie Luc.t CC przez 2.0
Ten wulkan jest szybko dostępny na Francia Street w urbanizacji Montaña Roja. Doskonała wędrówka na górę, gdzie można zobaczyć Fuerteventura, a także całą Playa Blanca. Wspinaj się po wulkanu, a także doświadcz wrażeń widzenia krateru!

5. Playa Dorada Beach

Plaża z krystalicznie przezroczystymi wodami, a także licznymi rybami odpowiednimi dla dzieci. Nie jest jednak zbyt ogromny, ale ma dobrą lokalizację. Cała plaża nadaje się do chodzenia, opalania, a także do pływania. Najlepsze jest to, że jest bardzo blisko miasta, więc są szybko dostępne.

6. Akwarium Lanzarote

Zdjęcie Jan Helebrant CC By-SA 2.0
Miejsce, które jest idealne, szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi. Akwarium ma 33 zbiorniki na wodę, a także wszystkie bardzo czyste, a także zawsze coś do zobaczenia. Istnieje doskonała różnorodność ryb, a także trzy rodzaje rekinów. Zarówno dzieci, jak i dorośli pokochają to miejsce.

7. Playa Blanca

Bardzo mała plaża, jednak niedaleko licznych sklepów z pamiątkami, barów, a także restauracji. Idealne miejsce na plażę, zabawę, a także zwiedzanie wyspy. Bardzo blisko niesamowitych miejsc Lanzarote.

8. Castillo de Santa Barbara

Zdjęcie Tony Hisgett CC przez 2.0
Ten bardzo dobrze zachowany zamek ma fantastyczne widoki. Zamek Santa Bárbara to forteca znajdująca się na skraju krateru wulkanu Guanapa, a także jeden kilometr od historycznego centrum miasta Teguise. Jest oficjalnie nazywany zamkiem Santa Bárbara, a także San Hermenegildo, gdzie obecnie znajduje się muzeum piratów, a także korsarze.

9. Cueva de los verdes

Zdjęcie MacNolete CC przez 2.0
Cud natury, którego warto odwiedzić. Jaskinia składa się z podziemnych „fragmentów”, w których lawa z jednego z licznych wulkanów płynęła kiedyś w kierunku morza. To fascynujące widzieć różne warstwy skalne z różnymi kolorami.

Sugerowana wycieczka: wulkany i jaskinie: całodniowa podróż Lanzarote

10. Harbour Old Town

Stary port Puerto del Carmen jest o wiele więcej niż warto odwiedzić podczas Lanzarote. Są piękne domy z pięknymi ogrodami kaktusami, a także widać łodzie z bliska. Jest jaknull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post